Uczniowie ZSP uczestnikami VI Biegu Papieskiego

16 października 2013 r. odbył się VI Bieg Papieski. Uczniowie ZSP w VI Biegu Papieskim 16.10.2013

16 października jest wspomnieniem dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. W 35 rocznicę tego wydarzenia, odbył się coroczny bieg ulicami miasta.

Ze względów organizacyjnych, w ostatniej chwili została zmieniona trasa biegu, tym razem wszyscy startowali z ul. Szczyglej, a meta była usytuowana tradycyjnie na stadionie Zespołu Szkół Budowlanych, przy ul. Słowiczej.

Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów, którzy startowali w dwóch kategoriach:

• Gimnazjalnej (4 uczniów) na dystansie 2300 m.
  • Ponadgimnazjalnej (1 uczeń) na dystansie 2700 m i to właśnie ten jeden uczeń Mateusz Belka z klasy IVA, zdobył najwyższy wynik spośród startujących z Zespołu Szkół Plastycznych zajmując wysokie 6 miejsce.
Tomasz Krasowski
Teresa Skrzypiec-Rejzner