Wiśnickie Inspiracje – Ogólnopolski Plener Fotograficzny

W dniach 25 – 28 września 2013 roku w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, odbywał się, wpisany w Kalendarz Imprez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Ogólnopolski Plener Fotograficzny dla Uczniów i Nauczycieli Szkół Plastycznych „Wiśnickie Inspiracje”.W plenerze udział wzięły reprezentacje szkół z Tarnowa, Zamościa, Lublina, Radomia, Opola, Zakopanego, Supraśla i Olsztyna. Zdjęcia plenerowe realizowane były na terenie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego a następnie opracowane zostały w szlachetnej technice cyjanotypii. Jest to jedna z najstarszych technik fotograficznych pozwalających na otrzymanie obrazu na papierze w tonacji tzw. błękitu Turnbulla lub błękitu pruskiego. Reprezentantami Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie byli uczniowie: Malwina Włoszek i Eryk Małecki pod opieką nauczyciela fotografii, Krzysztofa Wereńskiego. Plener zakończył się wernisażem prac powstałych w trakcie jego trwania.