Poetycki świat Tuwima w twórczości klasy 4b

Wystawa malarstwa uczniów z klasy 4b „Stacja Tuwim”

Wystawa czynna od 13 maja do 3 czerwca w Autorskiej Galerii Hol ul. Narutowicza 4

Wychowawca : Danuta Klimala-Brauze
Nauczyciele prowadzący z przedmiotu „Rysunek i malarstwo”: Matylda Bijas i Grzegorz Tomczyk

Tuwima znamy wszyscy. Już od wczesnego dzieciństwa słyszeliśmy:
Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa…
Ten wiersz czytali nam rodzice i dziadkowie, którzy sami wychowali się na tekstach tego poety. Zawdzięczamy mu wiele: kształtowanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka, rozbudzenie naszej wyobraźni i ciekawości świata.

Także Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima, aby uhonorować jego twórczość. Okazją do tego była 60 rocznica jego śmierci oraz stulecie debiutu poetyckiego.

Utwory poety w sposób szczególny oddziaływują na naszą malarską wyobraźnię. Dlatego stały się źródłem inspiracji do namalowania obrazów, w których mogliśmy pokazać poetycki świat Tuwima oraz zaprezentować własną wrażliwość i estetykę.

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu wystawy: Dyrekcji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Dyrekcji Zespołu Szkół Plastycznych, nauczycielom oraz rodzicom.

Uczniowie klasy 4b