Wystawa „Materialność” w szkolnej Galerii ZSP w Lublinie

Wystawa „Materialność” w szkolnej Galerii ZSP w Lublinie 13.09.201313 września 2013 r. wystawą „Materialność” zainaugurowała swoją działalność w nowym roku szkolnym Galeria ZSP.

Ekspozycja prezentuje prace związane z szeroko rozumianą „sztuką włókna”, które są wynikiem artystycznych praktyk Z. Sałaja (ASP im. J. Matejki w Krakowie), A. Waszczuk (ISP WA UMCS w Lublinie) i młodych twórców Pracowni Otwartej – M. Łaty i P. Strobla, pod opieką dziekana ISP WA UMCS, S. Tomana.

Przedstawiamy tekst o wystawie autorstwa komisarza, p. A. Chwiałkowskiej. Katalog z wystawy opracowany i wydany zostanie po zamknięciu projektu artystycznego „4×4” pod koniec roku 2013 – zobacz (plik .pdf).

Odremontowana po wakacjach szkolna Galeria ZSP daje obecnie możliwości ekspozycji prac w profesjonalnych warunkach i w połączeniu z zielonymi terenami patio, stanowi obecnie jedną z ciekawszych przestrzeni wystawienniczych na terenie Lublina.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 17.00, do 18 października 2013 r.

Następna wystawa będzie prezentować prace prof. Ewy Latkowskiej z Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi (przewidywany termin otwarcia wystawy – 23.10.2013 r.

zaproszenie (539 KB)