I MIEJSCE w 8 Makroregionalnym Przeglądzie w Supraślu

Uczennice ZSP z opiekunkami p. A. Kasprzak, M. BijasW 8 Makroregionalnym Przeglądzie Malarstwa, Rysunku i Rzeźby, zorganizowanym w dniach 15-16 marca 2013 roku przez Liceum Plastyczne w Supraślu, Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie reprezentowały uczennice Liceum Plastycznego: Alicja Sidorowicz, Agata Golik i Dorota Rutkowska.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze uczennice osiągnęły najwyższe wyniki, dzięki którym nasza szkoła w ogólnej punktacji zajęła I miejsce wśród 12 szkół Makroregionu, uzyskując w sumie 80,7 punktów. Następne miejsca osiągnęły szkoły w Supraślu (77,7 pkt. Liceum Plastyczne im. A.Grottgera), Gronowie Górnym (77,3 pkt. Liceum Plastyczne), Warszawie ( 76 pkt. ZPSP im. W.Gersona).

Indywidualnie Alicja Sidorowicz uzyskała najwyższą punktacje w kategorii rzeźba, Agata Golik uzyskała maksymalną ilość punktów za prace z I etapu przeglądu, a Dorota Rutkowska wraz z uczniami z Supraśla i Gronowa Górnego, uzyskała najwyższą punktację za wykonane studium rysunkowe.

Dzięki tym wynikom, wszystkie uczennice naszej szkoły przeszły do III, Ogólnopolskiego etapu przeglądu i w czerwcu będą mogły ubiegać się o indeks wybranej wyższej uczelni artystycznej (ASP, UA w Poznaniu, AS w Szczecinie).

Gratulujemy wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu, w szczególności p. A. Kasprzak, M. Bijas, W. Arbaczewskiemu, Z. Kwiatkowskiemu.

Życzymy dalszych sukcesów – w konkursach, programach stypendialnych oraz uzyskania już w tym roku indeksu Akademii.