Plener malarski klasy IVA w Kazimierzu Dolnym

W dniach 8-15 września 2012 odbył się plener malarski klasy IVA w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Tegoroczni maturzyści zmagali się z problematyką architektury i szeroko pojętego pejzażu miejskiego, przy czym były to nie tylko zabytkowe kazimierskie zaułki, ale także specyficzna wiejska atmosfera Mięćmierza. Często wybieranym tematem był motyw przełomu Wisły, w tym roku szczególnie nietypowy ze względu na niski stan wody, który odsłonił piaszczyste, nadrzeczne plaże.

Pod kierunkiem profesorów: Zdzisława Kwiatkowskiego i Grzegorza Tomczyka powstało około 90 prac malarskich wykonanych w technice olejnej i akrylowej oraz szkice koncepcyjne. Obrazy charakteryzowały się różnorodnością i swobodą interpretacyjną w podejściu do tematu. Ze względu na bliskie położenie, różnorodność typów krajobrazu oraz chęć kontynuowania tradycji kazimierskiej kolonii artystycznej, plenery w Kazimierzu na stałe wpisują się w kalendarz imprez organizowanych przez naszą szkołę. Zwieńczeniem pleneru będzie październikowa wystawa zorganizowana w naszej szkole.

G. Tomczyk, Z. Kwiatkowski
nauczyciele rysunku i malarstwa