„Spacer po Lublinie” i „Faktura, struktura” w ZSP w Lublinie

Wernisaż wystaw w ZSP 13.09.2013W dniu 13 września o godz. 11.30 na terenie szkoły (górny korytarz) zostały otwarte dwie wystawy prezentujące tkaniny artystyczne oraz kompozycje fakturowe zrealizowane w ubiegłym roku szkolnym 2012/2013.

Wernisaż wystaw w ZSP 13.09.2013

„Spacer po Lublinie” to zestaw prac związanych z naszym miastem, zrealizowanych pod kierunkiem Pani Alicji Kuśmierczyk-Mankiewicz oraz Pani Anny Łoś, w klasach I a i III a. (obecna kl. II a i kl. IV a). Dla klasy pierwszej to pierwsza realizacja tkacka, sprawdzian umiejętności operowania włóknem oraz kreowania nim obrazu. Młodzież realizuje projekt w oparciu o karton roboczy, farbując i dobierając wełnę w określonej kolorystyce. Niewielkiego formatu tkaniny, zrealizowane w oparciu o technikę kilimową z elementami gobelinu, przyciągają uwagę patrzącego, ciekawymi rozwiązaniami kompozycyjnymi oraz kolorystycznymi.

Klasa IV a w trakcie projektowania spacerowała po Lublinie z aparatami w ręku wyszukując urocze zaułki, detale architektoniczne, rejestrując niepowtarzalny klimat naszego miasta. Sporządzona dokumentacja fotograficzna została zamieniona na tkaniny wielosplotowe, z wyraźnym reliefem, podkreślającym kubaturę obiektów architektonicznych. Starannie opracowana kolorystyka i rysunek, sprawia, że tkaniny to piękne obrazy, kolorowe pocztówki zachęcające do spaceru po mieście.