Osiągnięcia strzeleckie uczniów ZSP

W roku szkolnym 2014 – 2015 uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie zdobyli dwa znaczące osiągnięcia strzeleckie w następujących turniejach:
1. II Mistrzostwa Strzeleckie z Broni Pneumatycznej… o Puchar  Prezydenta Miasta Lublin (18.11.2014).
2. Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej… o Puchar Dyrektora Szkoły  (17.04.2015).

I.  Dnia 18 listopada 2014 r. /wtorek/ na strzelnicy w Bursie Szkolnej nr 1 odbyły się II Mistrzostwa Strzeleckie z Broni Pneumatycznej Lubelskich Szkół Gimnazjalnych , Ponadgimnazjalnych oraz Burs i Internatów o Puchar Prezydenta Miasta Lublin.

W mistrzostwach udział wzięło ponad 90 uczniów z lubelskich szkół. Zawody rozgrywane były z okazji Święta Niepodległości, które przypadało tydzień wcześniej i wzbogacone były inscenizacją patriotyczną. Celem zawodów było:

1. Wychowanie patriotyczne.
  2. Propagowanie strzelectwa sportowego w śród młodzieży.
  3. Nabywanie umiejętności strzeleckich.
  4. Rozwijanie zainteresowań indywidualnych.
  5. Nauka sportowej rywalizacji poprzez udział w zawodach.
  6. Integracja społeczności uczniowskiej.

Drużyna naszej Szkoły z klasy III b w składzie: Zacharewicz Katarzyna,Falenta Stanisław, Ohanesjan Artur.

Zdobyła Puchar Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Lublinie za zajecie III miejsca drużynowo.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt nasze uczennice zajęły trzy pierwsze miejsca:

• I miejsce – złoty medal Zacharewicz Katarzyna kl. III b
  • II miejsce – srebrny medal Sadkowska Monika kl. I b
  • III miejsce – brązowy medal Lipczyńska Patrycja kl. I b

II. Dnia 17 kwietnia 2015 r. na strzelnicy Zespołu Szkół Elektronicznych odbyły się Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej lubelskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły. Nasi uczniowie zdobyli:

• II miejsce indywidualnie i srebrny medal Katarzyna Zacharewicz kl. 3b
  • II miejsce drużynowo. Drużyna I w składzie: Lipczyńska Patrycja 1b, Sadkowska Monika 1b, Zacharewicz Katarzyna 3b
  • III Miejsce drużynowo. Drużyna II w składzie: Trojan Marcelina 1b, Majewska Agata 3b, Lisowski Marcin 1b

Opiekun Koła EDB Sekcji Strzeleckiej: Łucjan Marek

1 komentarz do “Osiągnięcia strzeleckie uczniów ZSP

Możliwość komentowania została wyłączona.