Wystawa prac uczniów ZSP w MKiDN

13 lipca 2011 w gmachu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie została otwarta wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie.

Prace z specjalności i specjalizacji nauczanych w szkole – reklamy wizualnej, snycerstwa, tkaniny artystycznej – zostały zaprezentowane w korytarzach północnego skrzydła pałacu Potockich. Są to prace zarówno archiwalne, sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat, jak i najnowsze, powstałe w ostatnim roku szkolnym (fragmentarycznie zaprezentowany cykl ilustracji książkowych K. Mizińskiej). Jak powiedział obecny na wernisażu wystawy, dyrektor Departamentu Kształcenia Artystycznego, prof. W. Jędrzejec, „każda koszula powinna mieć dwa rękawy”, nawiązując do faktu, że drugie, południowe skrzydło pałacu od dawna posiada swoją przestrzeń wystawową, nazwaną „Galerią Rękaw”. Teraz, dla pewnej równowagi, prace uczniów szkoły plastycznej pojawiły się także w drugiej części gmachu ministerstwa i – jak wskazuje dobre przyjęcie tej inicjatywy – być może otworzą stałą ekspozycję różnych szkół w tym miejscu.

Na otwarciu wystawy obecni byli także dyrektor ZSP im. C. K. Norwida w Lublinie, Krystyna Głowniak oraz nauczyciele przedmiotów artystycznych ogólnokształcących.

Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia 2011 roku.

html Wernisaż wystawy uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie w siedzibie MKiDN