Wystawa „Za kulisami”

Zapraszamy na otwarcie wystawy w dniu 16 maja 2016 r. o godz. 15.00 w Galerii Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. „Za kulisami” jest organizowana przez uczniów z klasy 2A w ramach modułowego przedmiotu wystawiennictwo. Będzie trwała do 3 czerwca bieżącego roku.

Wystawa powstała we współpracy z teatrami: Teatrem im. J. Osterwy i Teatrem H. Ch. Andersena. Ma na celu przedstawienie jej widzom procesu, w jakim powstają projektowane przez kostiumologów stroje, od fazy projektowej, przez same kostiumy po zdjęcia ze spektakli, które ukazują, jak gotowe dzieła prezentują się na scenie. Na wystawie mają także zostać umieszczone wywiady z artystami, które pozwolą pracującym nad projektem uczniom jak i widzom w galerii dowiedzieć się więcej o pracy kostiumologów. Wystawa „Za kulisami” pozwoli również na poznanie historii powstawania przykładowych kreacji. Współpraca z teatrami ma też na celu wprowadzenie uczniów w świat, z którym zapewne zetkną się w przyszłości oraz zapoznanie z artystą przy pracy. Uczniowie pierwszy raz zetkną się także z organizacją poważnej wystawy, nabierając przydatnego doświadczenia.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka. Partnerzy: Teatr im. H.Ch.Andersena i Teatr im. J. Osterwy w Lublinie. Patroni medialni: Radio Lublin, Dziennik Wschodni.

Fotoreportaż z wernisażu wystawy 16.05.2016

Cd. z otwarcia wystawy

Przygotowania do wystawy

Źródło: facebook.com/lubelskiplastyk [online]. [dostęp 2016.05.27] https://www.facebook.com/lubelskiplastyk