Poetyckie nagrody naszych uczniów

Adam Parol, Oliwia DryłoOliwia Dryło z klasy 3 Liceum Plastycznego w Lublinie otrzymała tytuł „Talent roku” w XIX Ogólnopolskim Konkursie „Jesienne Debiuty Poetyckie” 2016 i indeks na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Adam Parol z klasy maturalnej LP uzyskał wyróżnienie. Poezja nagrodzonych uczniów została opublikowana w tomiku poezji wydanej specjalnie z okazji finału konkursu.

Dnia 25 listopada 2016 roku w gmachu KUL odbyła się uroczysta gala, na której honorowymi gośćmi byli m.in. Michał Bajor, Krzysztof Daukszewicz i o. Wacław Oszajca. Konkurs został zorganizowany m.in. przez Związek Literatów Polskich i Wydział Nauk Humanistycznych KUL.

Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowała Ewa Wrona, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy!

E. K.

Źródło fot.: facebook.com/lubelskiplastyk [online]. [dostęp 2016.11.30] https://www.facebook.com/lubelskiplastyk