I-sze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji

od lewej: A. Parol, K. Wośko, J. Zięcik10 grudnia br. odbył się w Gimnazjum nr IX w Lublinie Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji. To już dziewiąta edycja konkursu organizowanego corocznie przez lubelski oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE.

od lewej: A. Parol, K. Wośko, J. Zięcik

W tym roku, wzięła w nim udział drużyna z Liceum Plastycznego, składająca się z trzech uczniów klasy I a: Kingi Wośko, Adama Parola i Jakuba Zięcika i … WYGRAŁA. Zajęcie pierwszego miejsca spośród startujących 17 drużyn w kategorii licea, to naprawdę duży sukces. Nawet organizatorzy byli zaskoczeni, że laureatami zostali „plastycy”, a nie jak zwykle uczniowie liceów ogólnokształcących Biskupiaka czy Zamoja.

dyplomKinga, Kuba i Adam wykazali się dużą wiedzą w zakresie geografii, historii, kuchni, polityki i szeroko pojętej kultury Francji. Przez dwa miesiące wytrwale pracowali na ten sukces i należą im się wielkie gratulacje.

Nie zapominajcie drodzy uczniowie, że wasza motywacja wpływa pozytywnie na motywację nauczyciela. Ja czuję się teraz podwójnie zmotywowana.

Irmina Tomankiewicz-Kozaczyńska