Ślubowanie klas pierwszych

Uczniowie odświętnie ubrani stoją i ślubują przez podniesienie dwóch palców do góry na sztandar szkoły. Na środku stoi dyr Krzysztof Dąbek.Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Uroczystość odbyła się dnia 4 października 2019 roku w auli Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Zapraszamy do fotogalerii.

fot. Jakub Huszaluk

Opis alternatywny. Galeria składa się z 12 plików graficznych.

Na ścianach auli szkolnej wiszą prace dyplomowe z grafiki. Przy suficie na ścianie pokrytej drewnem znajdują się drewniane płaskorzeźby przedstawiające godła, orły. Na podłodze jasny, nowy parkiet. W dużych oknach wiszą bordowe, grube zasłony. Z tego samego materiału wykonane kurtyny wiszą na scenie, zsunięte na boki. Po prawej stronie sceny znajdują się przeciągnięte od podłogi do sufitu tkaniny, biała i czerwona (symbol flagi Polski). Na środku sceny olbrzymi portret C. K. Norwida w kolorze brązu, beżu, czerni i bieli.

Dyr Krzysztof Dąbek przemawia do uczniów. Stoi na widowni, przed krzesłami, w połowie auli. Otacza go młodzież, która znajduje się przy scenie i po bokach tworząc układ w kształcie litery U – podkowy. Wszyscy mają poważne miny. Panuje uroczysty nastrój.

Uczniowie odświętnie ubrani stoją i ślubują poprzez wyciągnięcie ręki w kierunku sztandaru.

Uczniowie wykonują część artystyczną. Stoją na scenie, trzymają mikrofon i czytają teksty.

Uczniowie składają podziękowania i wręczają bukiety kwiatów v-ce dyr Alinie Tkaczyk i v-ce dyr Andrzejowi Mazusiowi. Uśmiechają się do siebie.

Na uroczystości także obecni są nauczyciele: Danuta Klimala-Brauze i Krzysztof Wereński.

Młodzież po ślubowaniu w sali lekcyjnej. Na ścianie wisi wielki obraz – biały orzeł w koronie na tle bordowym i wielka płaskorzeźba – orzeł w koronie na tle bordowym. Na stole ciastka i puste butelki po napojach. Dziewczynka niesie na plastykowym talerzu kilka ciastek z zapalonymi świeczkami.  Chłopiec pije napój. Uczniowie są zadowolenie, uśmiechają się, śmieją, klaszczą w dłonie, grają na gitarach.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.