Spotkanie polsko-izraelskie w ZSP

W auli szkolnej młodzież w grupach mieszanych polsko-izraelskich siedzą na podłodze tworząc okręgi. W środku leżą ołówki i arkusze papieru Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Dnia 22 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie odbyło się spotkanie polsko-izraelskie, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz młodzież i nauczyciele ze Szkoły Artystycznej z Haify.

 

Opis alternatywny. Galeria składa się z 42 plików graficznych.

Opis wizyty w auli szkolnej przed budynkiem szkoły.

Goście z Izraela, nasi uczniowie i Waldemar Dziaczkowski z gitarą stoją i patrzą na kilka dziewcząt, które wziąwszy się za ręce zrobiły koło. Jedna z nich jest ubrana w strój ludowy. W środku koła jest uczennica.

Młodzież polska i Waldemar Dziaczkowski śpiewają przy akompaniamencie gitar i bębnów przed wejściem do szkoły. Inni klaszczą.

Opis wizyty w sali gimnastycznej.

Uczennice ZSP stoją i trzymają w rękach długie patyki z kolorowymi wstążkami. Naprzeciwko siedzi na parkiecie młodzież z Hajfy.

Rozmawiają ze sobą: dyr Krzysztof Dąbek, Waldemar Dziaczkowski i opiekunka młodzieży z Izraela.

Dyr Krzysztof Dąbek przypina żółty znaczek do ubrania opiekunki.

Tomasz Krasowski rozdaje znaczki młodzieży.

Para uczniów ZSP w strojach ludowych wykonują taniec ludowy.

Goście i gospodarze tańczą poloneza, w pierwszej parze Waldemar Dziaczkowski i opiekunka młodzieży z Izraela, w dalszej parze Tomasz Krasowski i inna opiekunka uczniów z Hajfy.

Wykonują także inny taniec.

Uczennica z Izraela wykonuje solo taniec współczesny.

Obecni są także nauczyciele: v-ce dyr Alina Tkaczyk, v-ce dyr Andrzej Mazuś, Beata Stepanów i Teresa Skrzypiec-Rejzner.

Opis wizyty w auli szkolnej.

Na ścianach auli szkolnej wiszą prace dyplomowe z grafiki. Przy suficie na ścianie pokrytej drewnem znajdują się drewniane płaskorzeźby przedstawiające godła, orły. Na podłodze jasny, nowy parkiet. W dużych oknach wiszą bordowe, grube zasłony zsunięte na boki. Z tego samego materiału wykonane kurtyny wiszą na scenie, zsunięte na boki. Po prawej stronie sceny znajdują się przeciągnięte od podłogi do sufitu tkaniny, biała i czerwona (symbol flagi Polski). Koło nich czarny głośnik. Niżej, przy schodach prowadzących na scenę znajduje się duży bukłak z wodą i plastykowe kubki. Na środku sceny na ekranie wyświetlone są slajdy naszych gości (1. pejzaż z ptakami, 2. dużo okien w ścianie budynku).

Wykład prowadzi kobieta z Izraela. Młodzież siedzi na podłodze widowni.

Nauczyciele Małgorzata Przygrodzka i Monika Anudu oraz opiekunka młodzieży z Izraela prowadzą zajęcia plastyczne. Młodzież w grupach mieszanych polsko-izraelskich siedzi na podłodze tworząc okręgi. W środku leżą ołówki i arkusze papieru.

Dyr Krzysztof Dąbek wręcza opiekunom z Izraela grafiki Lublina oprawione w ramy na bordowym tle i oszklone.

Dyr Krzysztof Dąbek otrzymuje od opiekunki podarunek chanukowe świece.

Grupa naszej młodzieży koło sceny gra na gitarach i śpiewa. Pozostali siedzą na podłodze. Na środku sceny na ekranie wyświetlony jest slajd z portretem C. K. Norwida i jego wiersz.

Na auli obecna jest także v-ce dyr Alina Tkaczyk.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

image_pdfimage_print