Otrzęsiny klas pierwszych w ZSP

W dniu 28 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie miały miejsce otrzęsiny uczniów z pierwszych klas. To tradycja stara jak sam system edukacji. Wywodzi się ze średniowiecznego zwyczaju poddawania każdego wstępującego na uniwersytet różnym żartobliwym próbom. Czy pamiętacie swoje otrzęsiny?      (E. K.)

Opis alternatywny. Galeria składa się z pięćdziesięciu trzech plików graficznych.

Uczniowie w trakcie zabawy w sali gimnastycznej, w auli i w korytarzach szkoły. Mają pomalowane twarze. Nieliczni są przebrani, jedna dziewczynka w strój zwierzaka pluszowego, druga za wróżkę. Niektórzy uczniowie noszą kapelusze i inne ozdoby na głowach.

Młodzież śmieje się, wykonuje zabawne miny i gesty. Uczestniczy w konkursach. Panuje atmosfera dobrej zabawy.

Obecni są nauczyciele, Robert Wojniusz i Marek Łucjan.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.