Europejski Dzień Języków 2021

Uczniowie i Zuzanna Wyroślak na auli szkolnej. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.W poniedziałek 27 września 2021 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie upamiętniliśmy Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy jako coroczne święto przypadające na dzień 26 września. Pamiętajmy, że znajomość języków obcych otwiera drzwi na cały świat.

Obchody tego święta  rozpoczęliśmy  debatą w jezyku angielskim, podczas której poruszone zostały bardzo ważne tematy : Thou Shalt Not Be Indifferent i Freedom in Art.  W dyskusji wzięły udział uczennice : Agata Kołtun, Natasza Kornacka z klasy IVA oraz Malwina Głowacka, Małgorzata Jaskólska z klasy IIIB i Zuzanna Bil z kasy 6B. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali tej ciekawej dyskusji i zadawali pytania.

Uczniowie na auli szkolnej. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Następnym punktem programu było radosne, pełne zaangażowania wspólne śpiewanie piosenek w różnych językach, przygotowane i prowadzone  przez Karolinę Moryl i  Maję Jędrejak, z klasy IIIc.

Ponadto, klasa 1 a przygotowała flagi  krajów europejskich, którymi udekorowała ściany auli, a  uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Aleksandrowicz przebrali się za postacie charakterystyczne dla różnych krajów .

Przez cały dzień w holu szkoły były prezentowane filmy krótkometrażowe w języku angielskim, francuskim i rosyjskim.

Natomiast nauczyciele języków obcych przygotowali ciekawe lekcje na tematy związane z kulturą, quizy i ciekawostki językowe.

tekst: Dorota Nowiszewska-Machoń, Elżbieta Marut-Kargul

fot. Małgorzata Kierczuk-Macieszko