Pomoc ZSP dla Ukrainy

W holu szkoły dary: żywność, ubrania, środki opatrunkowe... Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Od pierwszych dni napadu Rosji na Ukrainę społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję pomocowe dla naszych wschodnich, cierpiących sąsiadów.

Wolontariusze naszej szkoły przeszli od klasy do klasy informując o możliwości wsparcia naszej zbiórki. Można przynosić mąkę, cukier, ryż, kaszę i inne środki spożywcze, a także środki higieny, opatrunki, gazy i bandaże.

W holu szkoły uczniowie i pracownicy (dyr Krzysztof Dąbek, Wojciech Koryciński, Daniel Targoński) sortują dary i zapełnianiają paletę. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Pan dyrektor Krzysztof Dąbek jest w stałym kontakcie z parafią pw. Św. Jana Pawła II we Lwowie z którą mamy od lat współpracę. Ksiądz proboszcz Grzegorz Draus prosił nas o wsparcie dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy, którzy uciekają przed wojną.

W holu szkoły puszka na pieniądze dla ludności ukraińskiej na tle flag ukraińskich i polskich. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Jesteśmy w trakcie zapełniania trzeciej palety. Młodzi wolontariusze naszej szkoły ofiarnie i dzielnie pomagają w przygotowaniu i sortowaniu darów.

W ciągu kilku dni zebraliśmy ponad 400 kg mąki i około 150 kg żywności długoterminowej, a ponadto materace, koce, śpiwory, termosy… Zbiórka wciąż trwa. Hojność naszej młodzieży,  rodziców, nauczycieli i całej społeczności szkolnej jest wielka, szczodra i ofiarna.

Waldemar Dziaczkowski, opiekun szkolnego wolontariatu

Pomoc dla Ukrainy – Pierwszy transport” – link do filmu na YouTube (niedostępny WCAG 2.0)

Podziękowanie ks. Grzegorza Drausa z Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie – link do pliku .pdf 374 KB