Obchody Dnia Patrona

Na ścianach auli szkolnej wiszą prace dyplomowe z grafiki. Przy suficie na ścianie pokrytej drewnem znajdują się drewniane płaskorzeźby przedstawiające godła, orły. Na podłodze jasny, nowy parkiet. W dużych oknach wiszą bordowe, grube zasłony. Z tego samego materiału wykonane kurtyny wiszą na scenie, zsunięte na boki. Po prawej stronie sceny znajdują się przeciągnięte od podłogi do sufitu tkaniny, biała i czerwona (symbol flagi Polski). Na środku sceny slajd, grafika - portret C. K. Norwida w kolorze czerni, szarości i bieli. Przy głównych drzwiach wisi grafika - portret C. K. Norwida i jego wiersz. Uczniowie siedzą przy stolikach i rozwiązują zadania w konkursach. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.23 września – w przeddzień urodzin Cypriana Kamila Norwida – na auli szkolnej odbyła się gra edukacyjno-zręcznościowa poświęcona wybitnemu romantykowi, będącym jednocześnie patronem naszej szkoły. W zmaganiach udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas, którzy wykazali się wiedzą biograficzną o poecie, znajomością jego twórczości literackiej i plastycznej, talentem artystycznym oraz sprytem.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa tematyczna ukazująca życie i twórczość Norwida oraz wykonanie plakatu pt. „Norwid jako patron PLSP”.

Fot. Julia Gawłowska (kl. 3B)

Podsumowanie gry poświęconej Norwidowi:

1. I miejsce – grupa 8 (klasa 1A) – 98 pkt
  2. II miejsce – grupa 6 (klasa 3A) – 93 pkt
  3. III miejsce – grupa 5 (klasa 1B) – 89 pkt

Maksymalna ilość punktów wynosiła 125.