Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2013

Dnia 20 października 2013 roku wyruszyliśmy na autokarową pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. W naszej pielgrzymkowej grupie byli uczniowie klas IVA i 6b oraz Pani Wicedyrektor Alina Tkaczyk, Pan Jerzy Kozera – nauczyciel historii i etyki, a także katecheta – Waldemar Dziaczkowski. Piękna słoneczna pogoda dodawała nam odwagi w trudach podróży. Podczas jazdy odmawialiśmy różaniec, czytaliśmy fragmenty Dzienniczka św. Faustyny, Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, modliliśmy się w intencjach maturzystów oraz śpiewaliśmy pieśni pielgrzymkowe. Na Jasną Górę dotarliśmy około godziny 12.30. Do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej szliśmy zwartą grupą, z krzyżem pielgrzymkowym na czele, niesionym przez Pawła Ciszewskiego i Konrada Dybickiego z klasy IVA. Uczennice z klasy 6b: Anna Wajda i Dominika Majzner niosły obraz Pani Jasnogórskiej. Szliśmy śpiewając „Czarną Madonnę” z akompaniamentem gitar Alicji Sidorowicz, Karoliny Kurpiel i szkolnego katechety.

Do godziny siedemnastej mieliśmy czas na spożycie obiadu, wysłanie kartek pocztowych do najbliższych i zwiedzanie zespołu klasztornego paulinów. Późnym popołudniem odbyły się oficjalne uroczystości pielgrzymkowe maturzystów Archidiecezji Lubelskiej. Miały one następujący przebieg:

• 17.00 – uroczysta eucharystia w intencji maturzystów,
  • 20.00 – modlitwa różańcowa,
  • 21.00 – Apel Jasnogórski,
  • 21.30 – droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Przed północą opuszczaliśmy Jasną Górę, solidnie zmęczeni, ale umocnieni duchowo, rozmodleni i mający nadzieję, że nasze trudy, wsparte Matczyną opieką Pani Jasnogórskiej dadzą owoce w maju podczas egzaminów maturalnych.

Waldemar Dziaczkowski