Bal karnawałowy w ZSP

Samorząd Uczniowski ZSP Samorząd Uczniowski ZSP
Bal karnawałowy w ZSP13 lutego 2014 roku w naszej szkole miał miejsce Bal Karnawałowy.

Korytarze opustoszały od uczniów i nauczycieli, zaś zaludniły się przeróżnymi postaciami i stworami – takimi jak bohaterowie bajek, filmów i komiksów, rośliny, zwierzęta, ludzie z dawnych epok itp. Podczas zabawy, jak każe szkolna tradycja, odbył się konkurs kostiumowy – na najlepsze przebranie klasowe i indywidualne.

W kategorii „Najlepiej przebrana klasa” wystartowało aż 6 klas – ta liczba bardzo nas cieszy! Wszystkie przedstawienia były pomysłowe i oryginalne, nieraz też wywoływały wśród publiczności głośny śmiech bądź wielkie wzruszenie. Szczególne pochwały kierujemy do tegorocznych klas pierwszych, ponieważ obie zdecydowały się wystąpić w konkursie. Natomiast w kategorii „Przebranie indywidualne” udział wzięło tylko 19 osób, jednak ich stroje prezentowały równie wysoki poziom pod względem pomysłowości i wykonania.

2Jury w składzie: Pan Dyrektor Krzysztof Dąbek, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Roma Kondratowicz, Pani Alicja Kuśmierczyk, Pani Anna Łoś oraz uczennica klasy maturalnej Paulina Rydel miało niełatwe zadanie, lecz po długich naradach wytypowało następujących laureatów:

W kategorii „Najlepiej przebrana klasa”:

• I MIEJSCE zajęła klasa IIIA wystąpieniem pt. „Na straganie”;
  • II MIEJSCE ex aequo zajęły klasy: Vb wystąpieniem pt. „Mimowie” oraz IA wystąpieniem pt. „Klasa szatana”;

W kategorii „Przebranie indywidualne”:

• I MIEJSCE zajęły następujące osoby: Marcelina Borowiec „Motyl” kl. IIb; Klaudia Kozińska, Dominika Kowalczyk i Agata Konarska „Warzywne trio” kl. IIIA; Andrzej Mamiński „Szalony Kapelusznik” kl. VIb;
  • II MIEJSCE zajęła Ewelina Rymarz „Baletnica” kl. Ib.

3Cieszymy się z tak dużej frekwencji w przedstawieniach klasowych, mamy również nadzieję na wzrost liczby zgłoszeń indywidualnych w przyszłym roku!

Podczas imprezy odbył się także konkurs dla nauczycieli na najlepszy strój. W roli jury wystąpili tym razem członkowie Samorządu Uczniowskiego. Symboliczne, słodkie nagrody trafiły do:
– Pani Anny Kawalec – za zajęcie I MIEJSCA
– Pana Tomasza Krasowskiego – za zajęcie II MIEJSCA
– Pani Anny Łoś – za zajęcie III MIEJSCA

Bal Karnawałowy w ZSP 13.02.2014Po zakończeniu konkursów rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce przygotowywanej przez (uwaga!) nowego DJ-a – Stasia Falentę z klasy IIb. Trzeba przyznać, iż spisał się on znakomicie, liczymy też, że nie było to jego ostatnie wystąpienie w tej roli! Wszystkie zebrane tego wieczoru postacie bawiły się świetnie aż do samego końca imprezy – sądzę, więc, że bal ten należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Wszystkim obecnym dziękujemy za udział w zabawie i serdecznie zapraszamy Was na nią za rok!

Oliwia Dryło, kl. 3b OSSP