Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów

W dniach 26 – 30 września 2010 r. w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Sulejówku odbyło się seminarium polsko-izraelskie w sprawie projektu „Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów” realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Edukacji Izraela, Instytutem Polskim w Tel Avivie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie. Celem projektu jest przygotowanie nauczycieli z obu krajów do organizacji wspólnych spotkań młodzieży.

W seminarium wzięło udział 12 nauczycieli z Polski i 10 z Izraela. Naszą szkołę reprezentowały Panie: dyrektor Krystyna Głowniak i Jolanta Jarosińska. Nawiązaliśmy również współpracę z placówką oświatową z Haify: The school of arts – „Reut”. W kwietniu 2011 r. planowana jest wizyta izraelskiej grupy 60 uczniów wraz z opiekunami w Zespole Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie.

J.J.