Boże Narodzenie tuż, tuż…

W grudniu 2016, jak co roku nauczyciele i uczniowie w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie przygotowali świąteczne dekoracje. Trwają także ostatnie próby do spektaklu „Jasełka”, który odbędzie się 22 grudnia w auli.

Natomiast w szkolnej bibliotece można obejrzeć kolekcję świątecznych kart i stroiki oraz wystawkę książek poświęconych bożonarodzeniowej tematyce. Polecamy, między innymi „Kolędy niebiańskim piórem pisane…”W publikacji znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy, 326 pełnych tekstów, wzbogaconych obszerną historią ich pochodzenia wraz z rozmaitymi ciekawostkami. Książka zawiera również galerię sztuki – reprodukcje dzieł wielkich malarzy, m.in. Sandro Botticelli, Peter Paul Rubens czy Fra Filippo Lippi. Do publikacji dołączone zostały dwie płyty CD, na których znalazło się łącznie 40 kolęd wykonanych przez najwybitniejszych polskich piosenkarzy.

E. K.

Kolędy niebiańskim piórem pisane… / Aleksandra Topczewska. – Częstochowa: Wydaw. Sfinks, 2014. 655 s. : il. kolor. ; 29 cm + 2 płyty CD
ISBN 978-83-932354