I-sze miejsce dla Katarzyny Banasiak w konkursie „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej…”

Dnia 9 października 2013 odbył się konkurs recytatorsko-krasomówczy „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”. W konkursie wzięły udział dwie przedstawicielki naszej szkoły – Magdalena Zając z klasy IVb oraz Katarzyna Banasiak z klasy Ib. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”, IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie oraz Wydawnictwo GAL.

Uczennice naszej szkoły zaprezentowały po dwa utwory: liryki Grażyny Chrostowskiej oraz fragmenty prozatorskie z książki Wandy Półtawskiej „I boję się snów”. W pierwszym etapie konkursu Katarzyna Banasiak zdobyła II i została zaproszona do udziału w uroczystym finale laureatów, który odbył się 11 października 2013 roku w Galerii Malarstwa w Muzeum Lubelskim.

W finale wojewódzkim konkursu Katarzyna Banasiak zajęła I miejsce.

Gratulujemy!