Metodyka nauczania rysunku i malarstwa w szkołach plastycznych

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolskie Warsztaty „Metodyka nauczania rysunku i malarstwa w szkołach plastycznych”, które odbędą się w dniach 17-18 listopada 2010 r. w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. Impreza znajduje się w kalendarzu Centrum Edukacji Artystycznej. Patronat merytoryczny sprawują: Akademia Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie oraz Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

W programie m.in. wystąpienie profesorów rysunku i malarstwa ASP w Krakowie i Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, prezentacja Tadeusza Króla – autora podręczników do nauczania rysunku i malarstwa, artysty malarza i pedagoga (LP Bielsko-Biała) oraz wyjazd do Kazimierza Dolnego – spotkanie w Muzeum Nadwiślańskim (kolekcja malarzy kazimierskiej kolonii artystycznej).

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Krystyna Głowniak oraz Matylda Bijas (komisarz warsztatów)

Termin zgłoszenia uczestnictwa: 29 października 2010 r.
Zakwaterowanie i wyżywienie w Bursie Szkół Artystycznych (na koszt uczestnika).

jpg Program warsztatów

Fotoreportaż z warsztatów