„Młodość bez uzależnień”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
W tym roku w naszej szkole odbył się pierwszy konkurs plastyczny o tematyce profilaktycznej. Zależało nam na innym, nieszablonowym spojrzeniu na problem szeroko rozumianych uzależnień, stąd pomysł na zaprezentowanie tego tematu w formie rysunku satyrycznego lub komiksu.

Do uczestnictwa w konkursie zaprosiliśmy także pozostałe szkoły plastyczne regionu lubelskiego, czyli Liceum Plastyczne im. B. Morando w Zamościu oraz Liceum Plastyczne im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie. Odpowiedź na konkurs przeszła nasze oczekiwania, ponieważ wpłynęło aż 36 prac, z których wyłoniliśmy trzy nagrodzone i dwa wyróżnione dzieła młodych twórców. Obrady jury  odbyły się 5 marca, a w jego  składzie znaleźli się: pan Maciej Pałka, rysownik komiksu, współpracujący z Ośrodkiem „Brama Grodzka Teatr NN” w Lublinie, pani Beata Stepanów, pedagog szkolny, pani Magdalena Krygier, psycholog szkolny oraz pan Andrzej Mazuś nauczyciel i kierownik sekcji Komunikacji Wizualnej.

Nagrody otrzymali:

• Agata Majewska, kl. 3b, ZSP im. C.K.Norwida w Lublinie (I miejsce),
  • Wiktor Pilipczuk, kl. 3a, LP im. B.Morando w Zamościu ( II miejsce),
  • Emilia Sieńko, kl. 2a, ZSP im. C. K. Norwida w Lublinie (III miejsce).

Wyróżnienia otrzymali:

• Weronika Biesiaga, kl. 2, LP im. B. Morando w Zamościu,
  • Oliwia Twardowska, kl. 3b, ZSP im. C . K. Norwida w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wernisaż prac oraz wręczenie nagród w czwartek, 12 marca o godzinie 11.30.

Magdalena Krygier

Obrady Jury