Obchody Święta Niepodległości w ZSP

Obchody Święta Niepodległości w ZSPNarodowe Święto Niepodległości w naszej szkole obchodziliśmy w dn. 12 listopada. Okolicznościowe przemówienie na początku akademii wygłosił dyrektor ZSP, Krzysztof Dąbek. W dalszej części uroczystości odczytano referat o historii tego święta, a w części artystycznej, przypomniano o wydarzeniach, które doprowadziły w roku 1918 do odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem p. D. Klimali – Brauze, p. W. Dziaczkowskiego, p. E. Grzyb – Grzeszczuk i nauczycieli historii – p. J. Kozery i A. Giecko, oparte na tekstach poezji i repertuarze pieśni patriotycznych przedstawione było przez liczną grupę uczniów klas gimnazjalnych i licealnych.

Obchodom święta towarzyszy okolicznościowa wystawa w dolnym korytarzu szkoły.