Prace uczniów ZSP reprezentowały polską kulturę w Nowosybirsku

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi
KRZYSZTOFOWI DĄBKOWI
za pomoc i współpracę w organizacji wydarzeń kulturalnych składających się na program
” 3 DNI Z POLSKĄ KULTURĄ 2014″
NOWOSYBIRSK, ROSJA:
Wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie „STACJA TUWIM”

Wieczór przekładu poetyckiego, poświęcony 120 rocznicy urodzin polskiego poety Juliana Tuwima

Dziękujemy serdecznie!
Kierownik Polskiego Twórczego Centrum w Nowosybirsku
Ludmiła Duplińska

13.09.2014 r.

Państwowa naukowa
obwodowa biblioteka
w Nowosybirsku

Zespół Szkół Plastycznych
im. C. K. Norwida w Lublinie
Szanowny Pan Krzysztof Dąbek!

Państwowa obwodowa biblioteka naukowa w Nowosybirsku wyraża Panu, wykładowcom i uczniom Waszej szkoły wdzięczność za możliwość zorganizowania w naszej bibliotece interesującej wystawy rysunków „STACJA TUWIM”.

Wystawa była otwarta i czynna w bibliotece w ramach kulturalno-oświatowych wydarzeń, poświęconych 120 rocznicy urodzin Juliana Tuwima. Była centralnym wydarzeniem DNI KULTURY POLSKIEJ w Nowosybirsku, symbolem przyjaźni między naszymi narodami.

Z twórczością Waszych uczniów, zainspirowanych poezją Juliana Tuwima, mogli zapoznać się uczniowie szkół artystycznych Nowosybirska i wszyscy, którzy interesują się polską literaturą i kulturą. Wystawa cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Z najlepszymi pozdrowieniami,
Zasłużony Pracownik Kultury Rosyjskiej Federacji
Dyrektor państwowej naukowej obwodowej biblioteki
S. A. Tarasowa

Nowosybirsk 2014

archiwum1 Z ARCHIWUM ZSP

Z Nowosybirska do Lublina, artykuł z rosyjskiej prasy

Wystawa plakatów ZSP w Nowosybirsku z okazji Dni Polskich na Syberii, 2013 r.