Spotkanie polsko-izraelskie

Dnia 13 października 2011 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie odbyło się spotkanie polsko-izraelskie, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz młodzież i nauczyciele ze Szkoły Artystycznej z Haify.

Wizyta była przede wszystkim okazją do wymiany informacji dotyczących historii i kultury obu narodów oraz świetną lekcją języka angielskiego dla naszych wychowanków. Między innymi odbyły się multimedialne prezentacje, zajęcia z rysunku i malarstwa, wspólne śpiewanie i pokaz narodowych tańców. Szczególne zainteresowanie u naszych gości wzbudził tradycyjny polski Polonez. Lubelscy uczniowie zostali obdarowani pamiątkowymi koszulkami z dwujęzycznym napisem ואהבת לרעך כמוך – „Kochaj bliźniego, jak siebie samego”.