Sukces uczniów ZSP w Myślęcinku

W dniach 26.05.2019r. – 7.05.2019 r. odbył się XXVII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz –Myślęcinek 2019. Na terenie Leśnego Paku Kultury i Wypoczynku rywalizowali ze sobą uczniowie ze szkół plastycznych z Koszalina, Szczecina, Katowic, Lublina i Bydgoszczy.

Od lewej: Cezary Stachura, Anna Myszkowiak, Emilia Fajt

Po raz kolejny Ogólnopolski Plener Snycerski w Myślęcinku należał do nas! Razem z Emilią Fajt i Cezarym Stachurą nie bez trudu zdobyliśmy pierwsze miejsce wykonując grupę rzeźbiarską – dwa Pegazy. Mamę Pegaz i Pegaziątko, nawiązując tym samym do konkursu „Portret Rodzinny – Rodzina Nadzieją Świata ” organizowanego przez naszą szkołę w maju 2019 roku. Rzeźby są spore (w najwyższym punkcie coś ok. 2, 80 m) i chyba sami nie wierzyliśmy, że zdążymy z realizacją. Nie będę ukrywać, te dwa tygodnie trwania pleneru nie były łatwe, ale cała nasza trójka wraz z nauczycielami czuwającymi (prowadzącymi i nie) jest z nas dumna. To doświadczenie na pewno nauczyło nas szybkiego podejmowania decyzji i redukowania projektu, który ze sobą przywieźliśmy oraz przede wszystkim pracy w grupie. Udało się, zrobiliśmy to, co do nas należało. Mimo krwi, potu i łez będziemy dobrze wspominać wyjazd i poznanych tam ludzi. Oprócz grup z Bydgoszczy przyjechały osoby z Koszalina, Szczecina, Katowic i oczywiście Lublina. Miłe towarzystwo, piękna Bydgoszcz i praca na świeżym powietrzu (w deszczu i skwarze) – tak mogłabym podsumować ten plener. Trzymamy kciuki za następną edycję!

Anna Myszkowiak IIIA