Świąteczne kartki z życzeniami dla Polaków na Wschodzie

Od dwóch lat w naszej szkole organizowana jest akcja „Świąteczna kartka dla Polaków na Wschodzie”. Są to działania podejmowane z inicjatywy Stowarzyszenia Odra-Niemen, z którym nasza szkoła współpracuje drugi rok.

Uczniowie samodzielnie wykonują świąteczne karty, by potem dołączyć je do paczek dla naszych rodaków, którzy po II wojnie światowej nie mogli powrócić do Polski. Paczki z żywnością i darami rzeczowymi na tydzień przed świętami rozwożone są do naszych rodaków mieszkających na Litwie, Ukrainie, Białorusi, a nawet w Mołdawii czy na dalekiej Syberii.

Własnoręcznie wykonana świąteczna karta, z odręcznie wypisanymi życzeniami w języku polskim ma dla tych ludzi ogromną wartość emocjonalną.

Dziękuję uczniom z klas: 2b, 3b i IA, którzy poświecili swój czas i włożyli wiele serca w te niezwykłe prace.

Ewa Wrona
Fot. Krzysztof Wereński