Uczniowie ZSP na wernisażu prezentacji „Grafika dla Skłodowskiej”

W dniu  7 listopada uczniowie LP uczestniczyli w uroczystej prezentacji największego w Polsce drzeworytu (2,3 m na 5 m) w auli ISP WA UMCS. Drzeworyt powstał jako praca zbiorowa 15 studentów Wydziału Grafiki, z okazji 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej Curie (7 listopada1867), patronki uniwersytetu i jest inspirowany znaną fotografią przedstawiającą uczonych, obecnych na kongresie Solvaya w Brukseli w 1927 r. Wśród obecnych i przyszłych laureatów nagrody Nobla (nigdy więcej na wspólnym zdjęciu nie pojawiło się tak wielu laureatów tej nagrody) – min. A. Einstena, L. Schrödingera, N. Bohra, M. Plancka. L. de Broglie, W. Pauliego, W. Heisenberga – jako jedyna kobieta, na zdjęciu obecna jest M. Skłodowska Curie.

Na uroczystości obecni byli rektor UMCS, prof. Stanisław Michałowski oraz dziekani wydziałów uniwersytetu, profesorowie, studenci, w tym wielu absolwentów lubelskiego Plastyka.