V Międzynarodowe Artystyczne Warsztaty Rzeźbiarskie 2014

2. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;
  3. ISP WA UMCS

REGULAMIN

V Międzynarodowe Rzeźbiarskie Warsztaty Artystyczne mają formułę zajęć plenerowych oraz zajęć warsztatowych w technikach odlewu w metalu.
Uczestnikami pleneru są uczniowie średnich szkół plastycznych z całego kraju oraz zaproszeni goście.
Szkoły delegują 2 – 3 osobowe zespoły pod opieką nauczyciela do realizacji w drewnie oraz zainteresowani uczniowie do realizacji w technice odlewu w metalu.
Miejscem pleneru jest teren Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie
Termin pleneru: 2-12 czerwca 2014 r.
Temat: KOMPOZYCJA RZEŹBIARSKA INSPIROWANA POSTACIAMI Z BAŚNI I LEGEND POLSKICH.
Celem pleneru jest stworzenie możliwości szeroko rozumianej wymiany doświadczeń młodzieży i nauczycieli szkół plastycznych , prowokowanie dyskusji i refleksji na temat współczesnej rzeźby plenerowej oraz doskonalenie umiejętności rzeźbiarskich. Rozszerzona formuła stwarza możliwości wykonania małych form rzeźbiarskich z wosku lub styropianu, wykonanie systemów wlewowych, form odlewniczych, odlewów z brązu i aluminium, obróbki i patynowania prac.
Plener jest okazją dla uzdolnionej młodzieży, do realizacji dużych form przestrzennych oraz odlewniczych w warunkach twórczej konfrontacji, pod okiem doświadczonych nauczycieli rzeźby i snycerstwa i wybitnych twórców – profesorów wyższych uczelni artystycznych.