VI Międzynarodowe Biennale „Portret Rodzinny” 2009

„Portret Rodzinny” – konkurs literacki

Konkurs Literacki z okazji VI edycji BIENNALE „PORTRET RODZINNY” Szanowni Państwo ! Od 2005 roku zmaganiom młodzieży ze szkół artystycznych uczestniczącej w Międzynarodowym Biennale „Portret Rodzinny” towarzyszy Ogólnopolski Konkurs Literacki skierowany przede wszystkim do uczniów szkół licealnych. Projekt ten ma na celu poszerzenie formuły i zasięgu Biennale, ale także uwrażliwienie środowisk szkolnych na kondycję współczesnej polskiej rodziny, przypomnienie ojej niezbywalnej godności, moralnej misji i przemożnym wpływie na kształt życia kulturalnego i społecznego w naszym kraju.

Konkurs ma charakter otwarty. Do udziału w nim zachęcamy szczególnie utalentowaną literacko młodzież licealną ze szkół artystycznych i z terenu Lubelszczyzny.

Uczestnikom najbliższej edycji Konkursu proponujemy temat: Rodzina w sztuce dawnej i współczesnej. Nadesłanym lub dostarczonym do siedziby Organizatora pracom należy nadać formę analizy porównawczej dzieł sztuki lub eseju interpretacyjnego poświęconego dwóm wybranym europejskim tekstom kultury (np. malarstwu, fotografii, filmom i innym) – dawnemu i współczesnemu. Szczególnie mile widziane będą wypowiedzi zawierające nawiązania do prac plastycznych wyróżnionych w poprzednich edycjach Biennale, udostępnionych na strome internetowej Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie.

Prace (w formie wydruku komputerowego formatu A4) należy nadsyłać na adres szkoły w terminie do 30 marca 2009 roku. W kopercie z dopiskiem „KONKURS LITERACKI” powinna znajdować się opatrzona godłem praca oraz oznaczona tym samym symbolem zamknięta koperta zawierająca dane uczestnika: imię i nazwisko, adres, telefon, nazwę szkoły.

Jury, oceniając dostarczone prace, weźmie pod uwagę ich walory poznawcze, dojrzałość intelektualną, bogactwo spostrzeżeń i refleksji, warsztat literacki, poziom językowy oraz ogólną wiedzę autorów o kulturze i sztuce.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 23 kwietnia 2009 roku. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Osoby wyróżnione o wynikach zostaną poinformowane indywidualnie. Informacje o wynikach zostaną także podane do wiadomości wszystkich zainteresowanych na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opublikowania prac nadesłanych na Konkurs i przyznania nagród równorzędnych. Gorąco zachęcamy do udziału w Konkursie!

Organizator: Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie ul. Muzyczna 10a 20-612 Lublin tel./fax (081) 532 72 39

Temat: Rodzina w sztuce dawnej i współczesnej

Forma wypowiedzi: analiza porównawcza dzieł sztuki współczesnej

Termin nadsyłania prac: 30 marca 2009 roku