Wycieczka uczniów ZSP do Łodzi

Uczennice i nauczyciele Waldemar Dziaczkowski i Tomasz Krasowski pozują do zdjęcia na dworcu Łódź Widzew. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Wczesna pobudka i wyjazd przed godziną piątą nie przeszkodził drugoklasistom w dotarciu do włókienniczego miasta Łodzi w świetnych humorach.

Pierwszym przystankiem zaspanych uczniów była Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, gdzie przywitani zostali przez przemiłych wykładowców wydziału fotografii, grafiki, projektowania biżuterii i obuwia, a także tkaniny artystycznej. Oprócz względnego obeznania w kierunkach uczelni młodzież miała okazję wynieść również własnoręcznie odbitą tkaninę.

Uczennice i nauczyciele Waldemar Dziaczkowski i Tomasz Krasowski pozują do zdjęcia przed budynkiem Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Po obowiązkowej wizycie na sławnej ulicy Piotrkowskiej oraz szybkim spacerze przez miasto 2B udała się do Centrum Nauki i Techniki EC1. Ciekawe wystawy pokazały im między innymi jak działają elektrownie,  jak wygląda wnętrze kotła czy zabytkowa elektrownia węglowa. Przestudiowali, jak nasza cywilizacja radziła sobie z poznawaniem świata za pomocą coraz to nowych wynalazków, a tuż potem obejrzeli nieco bardziej relaksujący seans w Planetarium EC1.

Minęła noc w Hotelu Mazowieckim, do którego młodzież poprzedniego wieczora trafiła i należało udać się na ostatnią atrakcję wycieczki – Muzeum Sztuki MS2. Artystyczna klasa, z przewodnikiem na czele przejrzała trzy piętra wystawy sztuki nowoczesnej. Krótka lekcja historii sztuki musiała się jednak skończyć, by klasa zdążyła na pociąg powrotny do Lublina.

Wszyscy zmęczeni, choć zadowoleni po godzinie 19.00 udali się wreszcie do domów.

Weronika Lasocka