Wystawa prac uczniów ZSP uświetni obchody Roku Lutosławskiego w lubelskiej filharmonii

Muzyka Witolda Lutosławskiego to jeden z dominujących wątków w tegorocznych programach koncertowych z racji przypadającej właśnie rocznicy Jego urodzin. 25 stycznia minęło dokładnie sto lat od przyjścia na świat tego genialnego kompozytora.

Włączając się w uroczyste obchody Roku Lutosławskiego Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie serdecznie zaprasza na koncerty, w których zabrzmią najwybitniejsze utwory Mistrza.

Już po raz siedemnasty, tradycyjnie w kwietniu, we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego, Szkołą Muzyczną I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie i, tym razem, Zespołem Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie organizujemy Lubelskie Forum Sztuki Współczesnej im. W. Lutosławskiego. Przed nami cztery wyjątkowe wieczory, cztery różne spojrzenia na współczesność.