Zostań dawcą szpiku!

„I Ty możesz uratować komuś życie” – to hasło akcji organizowanej przez nauczycieli: Ewę Wronę i Tomasza Banaszkiewicza przy współpracy z DKMS – Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych), której celem było przekazanie informacji o idei rejestrowania się, jako potencjalny dawca szpiku kostnego i zachęcenie do rejestracji.

W spotkaniu inicjującym akcję zebrani uczniowie klas Vb, VIb, IIa, IIIa i nauczyciele wysłuchali informacji o białaczce oraz sposobach jej leczenia, mieli też okazję wysłuchać niezwykłej opowieści pani Agnieszki Hrycyszyn, studentki UMCS, która oddała swój szpik 5-letniej dziewczynce. Obejrzeliśmy także fragmenty poruszającego reportażu TVP Lublin, opowiadającego o tym zdarzeniu.

W dniach 12-19 marca każdy pełnoletni uczeń i pracownik szkoły, a także pełnoletnie osoby spoza naszej społeczności, mogą się u nas zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Zapraszamy w najbliższą środę, 18 marca, od godz. 15.00 do sali 55.

Tekst: Ewa Wrona
Fot. Krzysztof Wereński