ZSP w centrum wystawowym Targów Lubelskich

ZSP w centrum wystawowym Targów Lubelskich 12-13.10.2013W dniach 12-13 października 2013 r. w centrum wystawowym Targi Lubelskie, odbyła się ogólnopolska impreza pt. „Aranżacje 2013. Targi wyposażenia wnętrz”.

Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie zaprezentował – na największej powierzchni ekspozycyjnej targów – prace uczniów ZSP z ostatnich lat, które są propozycją wzbogacenia przestrzeni architektonicznych (wnętrza o różnej funkcjonalności, przestrzenie otwarte – architektura krajobrazu), o unikatowe rozwiązania artystyczne. Z jednej strony dorobek szkoły reprezentowały obiekty artystycznej kreacji uczniów: rzeźby, tkaniny – stanowiące elementy dekoracji wnętrz, z drugiej strony, także projekty bardziej kompleksowego rozwiązania przestrzeni aranżowanych elementami architektonicznymi. Te drugie są przede wszystkim świadectwem dorobku projektowego szkoły, która w specjalności reklama wizualna, kształci przyszłych architektów i designerów.

Ekspozycja szkoły została uzupełniona także prezentacją (wykładem – prelekcją) pt. „W poszukiwaniu przestrzeni”, przygotowaną przez nauczycieli uczących w specjalnościach reklama wizualna i formy użytkowe, a opracowaną i przedstawioną przez p. A. Mazusia (kierownik sekcji reklamy wizualnej) i p. R. Wojniusza.

W dwudniowych targach wzięli również udział nauczyciele i uczniowie ZSP.

Linki zewnętrzne

strona .html TARGI LUBLIN