Plakat informacyjny. Wystawa malarstwa - Marcin Sudziński – wernisaż 29.10.2020 godz. 17.00 w galerii ZSP w Lublinie (Galerii A10).

Fotoreportaż z wernisażu wystawy malarstwa Zbigniewa Olszewskiego 18.09.2020 w Galerii Sztuki A10 w Lublinie

fot. Małgorzata Kierczuk-Macieszko, Anna Węgiel (klasa 3b)

Opis alternatywny. Galeria składa się z 22 plików graficznych.

W galerii ZSP w Lublinie ściany i kolumny pomalowane są na biało. Podłoga jest szara. Jest dużo okien, w tym balkonowe z wyjściem do patio. We wnętrzu znajdują się ściany z płyt, na których wiszą obrazy artysty.

Z powodu obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią większość zwiedzających nosi maseczki na twarzach. Na wernisażu są między innymi: Zbigniew Olszewski, dyr Krzysztof Dąbek, nauczyciele: Anna Chmielnik, Anna Świerbutowicz- Kawalec, gość: Andrzej Cwalina. Obecni słuchają przemówień, potem oglądają wystawę. Artysta otrzymuje gratulacje, lilię i upominek w papierowej torbie.

Z. Olszewski stojąc przy stoliku prowadzi w formie wykładu zajęcia z grupą uczniów siedzących na podłodze.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

Zbigniew Olszewski ur. w 1955 r. w Świdniku. Grafik, uprawia grafikę warsztatową, rysunek, malarstwo olejne. Studiował na ASP w Warszawie w latach 1975 – 80, dyplom z wyróżnieniem w 1980 r. w zakresie grafiki w pracowni prof. Andrzeja Rudzińskiego. Aneks z malarstwa w pracowni prof. Eugeniusza Markowskiego.

Galeria Sztuki A10  – @galeriasztukiA10 – Witryna społeczno-kulturalna – link do strony