Plener malarski klas maturalnych 6 -10.09. 2021

Nauczyciele oglądają, uczniowie prezentują swoje obrazy wykonane w czasie pleneru. liknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Od 6 września w Suścu  trwa plener malarski uczniów z klas 6b, IVA, IVB z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Młodzież przebywa pod opieką nauczycieli rysunku i malarstwa, Zdzisława Kwiatkowskiego, Małgorzaty Przygrodzkiej i Anny Chmielnik oraz wychowawców, Danuty Klimali-Brauze i Roberta Wojniusza.

Od lewej: Z. Kwiatkowski, dyr K. Dąbek, R. Wojniusz, A. Chmielnik oraz uczniowie

Piękna pogoda i świetna atmosfera towarzyszyła uczestnikom w twórczej pracy, której efekty można  było zobaczyć w środę, na koniec dnia w obecności dyrektora Krzysztofa Dąbka i wicedyrektora Andrzeja Mazusia. (E. K.)

Fot. A. Mazuś

Opis alternatywny. Galeria składa się z 13 plików graficznych.

Uczniowie prezentują swoje obrazy wykonane w czasie pleneru, poprzez rozłożenie ich na ziemi lub oparcie o ściany drewnianych, brązowych budynków i o drewniany, brązowy płot.

Dyr K. Dąbek, Z. Kwiatkowski, M. Przygrodzka, A. Chmielnik oglądają, rozmawiają i oceniają prace młodzieży stojącej obok.

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

Fotorelacja z pleneru

Dzień pierwszy, rekonesans – pierwsze szkice

Dzień drugi

Dzień trzeci

Dzień czwarty, panorama

Fot. Jagoda Chaciołka i Zdzisław Kwiatkowski

Opis alternatywny. Galerie „Fotorelacja z pleneru” składają się z 35 plików graficznych.

Jest ciepło i słonecznie.

Widoki natury. Las, a w nim drzewa, rzeka, wodospady (szumy nad Tanwią), czerwone łódki. Zdjęcia pól, polan, łąk, itd.

Uczniowie idą przez las w poszukiwaniu miejsc do pracy.

Młodzież maluje na bertramach umieszczonych na sztalugach lub opartych o pnie drzew. Pracuje nad rzeką, na polanach i w drewnianym pomieszczeniu. Wykonywane przez nią pejzaże przedstawiają różne krajobrazy Roztocza (Susiec).

Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.