Opublikowany 25 kwietnia 2013 roku, Raport z przeglądów z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów publicznych i niepublicznych szkół plastycznych (opracowany przez starszego wizytatora W. Myjaka, CEA), przedstawia wyniki z przeglądów makroregionalnych w odniesieniu do szkół i do indywidualnych osiągnięć uczniów klas przedmaturalnych.

Jest nam miło poinformować, że w ogólnej punktacji Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida, w obecnym roku szkolnym został sklasyfikowany na drugim miejscu, ex-aequo z ZSP w Bielsku Białej. (80,7 pkt na 90 możliwych). W ten sposób nasza szkoła umocniła swoje miejsce wśród najlepiej ocenianych na przeglądach szkół plastycznych z całej Polski. Przypomnijmy, że po ubiegłorocznym przeglądzie, gdzie nasza szkoła zajęła drugie miejsce w makroregionie, w skali wszystkich edycji przeglądów (od 2007 roku) zostaliśmy umieszczeni na czwartym miejscu (ex-aequo z LP w Kole).

Tegoroczny sukces jest wynikiem pracy wszystkich nauczycieli rysunku i malarstwa i rzeźby i potwierdza wysoki poziom kształcenia w tych dziedzinach sztuki, które są najczęstszą przepustką do wyższych uczelni artystycznych.

pdf Raport z przeglądów z rysunku, malarstwa i rzeźby…