Dorota Jurkowska – wystawa malarstwa online

Plakat, zaproszenie na wystawę Doroty Jurkowskiej. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

Wystawa pt. „Malarstwo. Pejzaże wołyńskie. Pejzaże wewnętrzne III”. Wernisaż wystawy malarstwa online – piątek /11.12.2020/ godz. 15.00 – Galeria Sztuki A10 – ZSP w Lublinie.

Zapraszamy na transmisję online i oglądanie wystawy www.facebook.com/galeriasztukiA10 – link do strony.

Fotoreportaż z wernisażu wystawy

fot. Małgorzata Kierczuk-Macieszko

Obraz malarski Doroty Jurkowskiej. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.Dorota Jurkowska – absolwentka PLSP im. C.K. Norwida w Lublinie, historii sztuki KUL oraz oligofrenopedagogiki na APS w Warszawie. Ukochała dziewiczą krainę – Wołyń, który wciąż stanowi jej natchnienie twórcze. Zajmuję się malarstwie olejnym i akrylowym. Stosuje technikę impastu oraz różne techniki eksperymentalne.

Czytaj także na stronie Galerii Absolwentów Lubelskiej Szkoły Plastycznej – link

Zapraszam do oglądania wołyńskich pejzaży wodnych oraz tych wewnętrznych geometrycznych, bardzo kolorowych. Te dwa sposoby opisywania świata łączy fakt, że powstają sporadycznie, tylko z impulsem wewnętrznego natchnienia. Nie maluję na zamówienie do koloru ścian i zasłon. Ta wystawa zbiera nowe prace powstałe po 2015 r.  Obraz „Fifi”, oraz  „Tulipany białe” namalowałam wcześniej, ale nie były jeszcze wystawiane. Obraz Dobrostan I – z zaproszenia na Obraz malarski Doroty Jurkowskiej. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.tę wystawę, ze względu na pozytywny odbiór prezentuję raz jeszcze. Maluję piękno świata, którym chce się podzielić z widzem. Maluję i rysuję mój pełen optymizmu świat wewnętrzny. Kwiatki w wazonie i pies są nawiązaniem do miłości wprost. Kolorowe dobrostany są wypełnione po brzegi treścią  moich uczuć i marzeń. Uniwersalne jest to, że każdy może namalować swój dobrostan zgodnie z temperaturą swojego serca i skalą marzeń. Zdecydowanie zachęcam.

Dorota Jurkowska

Galeria Sztuki A10  – @galeriasztukiA10 – Witryna społeczno-kulturalna – link do strony