„Gdzie jest sztuka?” – wystawa

Wernisaż wystawy „Gdzie jest sztuka?” odbył się 5 września (sobota) 2020 roku o godz. 15:00 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5 w Lublinie). W wystawie biorą udział Maja Kornet oraz Maja Poppe – uczennice pierwszej klasy Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Uczestniczyły one w wakacyjnym projekcie edukacyjno-artystycznym „Gdzie jest sztuka?”. W ramach warsztatów brały udział w warsztatach teoretycznych o sztuce najnowszej, zajęciach ze sztuk plastycznych oraz performensu. Stworzyły oryginalne i kreatywne projekty, wykazują się ogromną pracowitością, talentem i odwagą.

Wystawie towarzyszy książkowy katalog z pracami i wypowiedziami młodych artystów i artystek Pięciu młodych uczestników warsztatów maluje lub rysuje, klęcząc lub siedząc na trawie koło budynku Galerii Labirynt. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.(roczniki 2005-2010). Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja jest czynna w Galerii Labirynt do 13 września.

fot. z warsztatów; źródło: Drabik Damian. Wernisaż wystawy „Gdzie jest sztuka?” w Galerii Labirynt [W:] dziennikwschodni.pl [online]. [dostęp 2020.09.07] https://www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy/inne/wernisaz-wystawy-gdzie-jest-sztuka-w-galerii-labirynt,n,1000273354.html

Drabik Damian. Wernisaż wystawy „Gdzie jest sztuka?” w Galerii Labirynt [W:] dziennikwschodni.pl (skan artykułu)

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na:

E. K.

image_pdfimage_print