I miejsce Natalii Godyńskiej na IV Biennale Medalierstwa

Kobieta w ruchu. Płaskorzeźba. Napis: "Sport to sztuka". Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.W dniach 23 – 30 września miało miejsce IV Biennale Medalierstwa w PLSP w Warszawie, zorganizowane jako warsztaty będące jednocześnie finałem dwuetapowego ogólnopolskiego konkursu medalierskiego dla uczniów liceów plastycznych.
fot. nagrodzona praca N. Godyńskiej


Naszą szkołę reprezentowały absolwentki: Natalia Godyńska i Wiktoria Marucha, które zakwalifikowano poprzez wybór ich prac podczas I etapu konkursu w kwietniu bieżącego roku, a one były wówczas jeszcze uczennicami kl. IV a.

Agnieszka Kasprzak, Jacek Michał Szpak, P. Kasprzak. Kliknięcie w miniaturkę obrazka spowoduje wyświetlenie powiększonego zdjęcia.

Medale, które brały udział w konkursie przygotowane zostały pod kierunkiem nauczycielki rzeźby pani Agnieszki Kasprzak. Zostały zaprojektowane i wykonane najpierw w plastelinie, następnie formy negatywowe – w silikonie, a na koniec pozytywy gipsowe awersów i rewersów – w gipsie ceramicznym.

W czasie pięciu dni warsztatów uczniowie z sześciu szkół plastycznych wykonali medale – awersy i rewersy z liternictwem w plastelinie na temat “Piękno i sport”.

Ostatniego dnia Jury konkursowe przyznało nagrody uczestnikom.

Nasza absolwentka Natalia Godyńska otrzymała nagrodę za I miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

image_pdfimage_print