Karnawał to czas zabaw i szaleństw!

Samorząd Uczniowski ZSP Samorząd Uczniowski ZSP
Pamiętano o tym także w Lubelskim Plastyku, który we wtorkowe popołudnie, dnia 21 lutego 2012 r. zapełnił się licznie przybyłą młodzieżą, nauczycielami, rodzicami. Bal rozpoczął się prezentacją strojów i masek. Wszyscy podziwiali barwny korowód, który przy dźwiękach muzyki przeszedł przez aule szkolną. Już od samego początku oryginalne stroje uczestników wprowadziły aurę tajemniczości i poczucie anonimowości. Wzbudziły one ogromne zainteresowanie i postawiły przed innymi trudne, lecz bez wątpienia urocze pytanie: „Kto kryje się w danym przebraniu?”

Ustalenie tożsamości stało się skomplikowaną zagadką. Jeszcze trudniejsze zadanie miało jury konkursowe, które przyglądało się indywidualnym i grupowym występom naszych Przebierańców. Eksperci wysoko ocenili wszystkie prezentacje i wyłonili następujących zwycięzców dla których nagrody ufundowała Rada Rodziców:

Przebrania grupowe:

• I miejsce dla klasy IIIA – „Dzieci czytające lektury”
• II miejsce dla klasy IA – „Szafa grająca”
• III miejsce dla klasy VB – „Dostawa”
• III miejsce dla klasy IIA – „Snycerka. Tańczące paluchy”

Przebrania indywidualne:

• I miejsce: Joanna Martyniuk (IVA) – „Panna Kartka w piosence o wyborze ołówka”
• II miejsce: Klara Przeciechowska (IVB), Kamila Piskorz (IVB), Dominika Majzner (IVB) – „Szamanka”
• III miejsce: Karolina Ciężak (IB), Marianna Tarnas (IB) – „Słoń”
• III miejsce: Anita Trendak (IA), Paulina Ziarek (IA) – „Beza”

Wyróżnienia:

• Zuzanna Stanuch (IA) – „Ważka”
• Iwona Gadzała (IIIA) – „Ćma”

Publiczność była zachwycona i hojnie nagradzała gorącymi brawami scenicznych aktorów.

Później nadszedł czas zabawy i tańców. W tym dniu szkolna aula zamieniła się w różnobarwne, huczne widowisko, podczas którego świetnie bawili się wszyscy – uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i Stowarzyszenia Lubelski Plastyk.

Był to bal nad bale! I tak zapamiętają go na długo jego uczestnicy.

Już od bardzo wielu lat, bal kostiumowy cieszący się niesłabnącym powodzeniem wszedł na stałe w edukacyjny cykl nauczania naszej szkoły. Podczas zabawy realizowane są treści, cele oraz zadania z podstawy programowej takich przedmiotów, jak projektowanie, fotografia i film, reklama wizualna, tkanina artystyczna…

O tym, jak wyglądał w tym roku możesz przekonać się oglądając fotoreportaż. Ciekawe, czy rozpoznasz kogoś na zdjęciach?