IX Międzynarodowe Biennale „Portret Rodzinny” 2015

logo

IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Portret Rodzinny” organizowany jest w obecnym roku szkolnym po raz kolejny wspólnie – przez Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie i Stowarzyszenie Lubelski Plastyk – jako konkurs wpisany do „Kalendarza międzynarodowych i ogólnopolskich imprez szkolnictwa artystycznego I i II stopnia w roku szkolnym 2014-2015” DSAiEK i CEA.

pdf Informacje o konkursie i regulamin

Temat: „Portret Rodzinny. Mój dom pełen wspomnień i marzeń”

Regulamin konkursu:

• Konkurs ma charakter otwarty.
  • Uczestnikami konkursu może być młodzież w wieku 15-20 lat.
  • Uczestnik indywidualnie może nadesłać maksymalnie 3 prace wykonane w latach 2014-15, które nie były prezentowane wcześniej podczas innych przeglądów, konkursów.
  • Szkoła może nadesłać maksymalnie 5 prac /w każdej dziedzinie/ wykonanych w latach 2014-15, które nie były prezentowane wcześniej w innych przeglądach, konkursach. Szkoła do zestawu prac dołącza kartę zgłoszeniową / załącznik nr 1/.
  • Uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia i dołączenie do każdej pracy:
    1) metryki zawierającej informacje o pracy /załącznik nr 2/;
    2) identyfikatora uczestnika konkursu /załącznik nr 3/ w zaklejonej kopercie oznaczonej wybranym godłem;
    3) oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych /załącznik nr 4/. Oświadczenie należy przesłać w zaklejonej kopercie razem z identyfikatorem uczestnika konkursu.
  • Każdy uczestnik konkursu występuje pod wybranym przez siebie godłem /np. godło – Byk/.
  • Udział w Konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne reprodukowanie prac w celach promocyjnych.
  • Prace nagrodzone stają się własnością organizatora, pozostałe prace są odesłane na koszt uczestnika w terminie do 30 czerwca 2015 roku.
  • Prace nadesłane na Konkurs mogą stać się własnością organizatora, o ile tak postanowią dyrektorzy zainteresowanych szkół.

Kategorie konkursu:

1. Fotografia artystyczna czarno-biała /krótszy bok min.18 cm/;
  2. Rysunek /A3 – B1/;
  3. Malarstwo /krótszy bok nie mniejszy niż 40 cm, dłuższy nie większy niż 150 cm/;
  4. Grafika warsztatowa /krótszy bok nie mniejszy niż 10 cm/;
  5. Grafika komputerowa /A3 – B1/;
  6. Rzeźba /max. ok. 60 x 60 x 60 cm/, płaskorzeźba /dłuższy bok max. 60 cm/;
  7. Tkanina artystyczna;
  8. Film lub animacja /czas do 5 min. zapis w formacie WMV, MPG (2,4), AVI. Pliki zapisane na CD wraz z wydrukowanymi załącznikami 1, 2, 3 winny być przesłane pocztą na adres szkoły.

Termin i miejsce:

Prace należy nadsyłać do 20 marca 2015 roku na adres:

Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida
ul. Muzyczna 10a
tel./fax +48 81 532 72 39
www.liceumplastyczne.lublin.pl
zakładka:  „Portret Rodzinny 2015”
e-mail: konkurs@zsplublin.futuro.info.pl

Rozstrzygnięcie konkursu:

• 23 – 24 marca 2015 roku – ocena JURY;
  • Jury będzie oceniało prace w dwóch grupach wiekowych: 15-17 lat i 18-20 lat;
  • 30 kwietnia 2015 roku, godz. 12.00 – otwarcie wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród /laureaci Konkursu zostaną powiadomieni listownie o wynikach Konkursu i zaproszeni na uroczysty wernisaż/.

Nagrody:

• GRAND PRIX – 2000,00 zł – /jedna nagroda wybrana z dwóch grup wiekowych/;
  • Nagroda I stopnia – 1500,00 zł – /dla każdej grupy wiekowej/;
  • Nagroda II stopnia – 1000,00 – /dla każdej grupy wiekowej/;
  • Nagroda III stopnia – 500,00 zł – /dla każdej grupy wiekowej/;
  • Nagroda dla wyróżniającej się osobowości artystycznej – 500,00 zł – /jedna nagroda wybrana z dwóch grup wiekowych/

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo innego podziału nagród regulaminowych. Komisję Konkursową powołuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Dyrektora Szkoły.

Uwaga: Prace niespełniające wymogów regulaminowych nie będą podlegały ocenie Jury.

Komisarz Konkursu – Alicja Kuśmierczyk,

telefon  tel. 604 145 822

Organizatorzy konkursu:

• Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
  • Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie;
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie;
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;
  • Instytut Sztuk Pięknych Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie;
  • Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”  Oddział w Lublinie;
  • Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie;
  • Stowarzyszenie Lubelski Plastyk w Lublinie;

Pliki do pobrania:

1. pdf Oświadczenie
  2. pdf Metryka zgłoszonej pracy i identyfikator uczestnika z logo
    word Metryka zgłoszonej pracy i identyfikator uczestnika z logo
  3. pdf Karta zgłoszeniowa
    word Karta zgłoszeniowa