Przegląd Makroregionalny z rysunku, malarstwa i rzeźby 2012

W Makroregionalnym przeglądzie rysunku, malarstwa i rzeźby, zorganizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie, w dn. 30-31.03.2012 r. najwyższą punktację uzyskały szkoły:

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie – 84,5 pkt.
Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie – 77,5 pkt.
Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu – 76,0 pkt.

W Makroregionalnym przeglądzie wzięły udział następujące szkoły:

1. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
  2. Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie
  3. Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania, Policealne Studium Plastyczne im. St. Wyspiańskiego
  4. Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży
  5. Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie
  6. Liceum Plastyczne w Mińsku Mazowieckim
  7. Państwowe Liceum Plastyczne im. Eryka Mendelsohna w Olsztynie
  8. I Prywatne Liceum Plastyczne „LOGOS” w Płocku
  9. Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu
  10. Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu
  11. Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie
  12. Niepubliczne Liceum Plastyczne przy Polsko -Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie
  13. Prywatne Liceum Plastyczne w Warszawie
  14. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne „Studio Sztuki” w Warszawie
  15. Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu

Do III etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się następujący finaliści przeglądu:

1. Arman Galstyan – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie – 30 pkt.
  2. Anna Tosiek – Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie – 29,8 pkt.
  3. Karolina Ciepielewska – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie – 27,8 pkt.
  4. Martyna Cybuch – Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu – 27,8 pkt.
  5. Hanna Najgebauer – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie – 26,8 pkt.
  6. Beata Weber – Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie – 26,3 pkt.

PRACE LAUREATÓW

fot. Małgorzata Kierczuk, Krzysztof Wereński