Regionalne warsztaty dla nauczycieli rysunku i malarstwa

prof. Piotr C. KowalskiDnia 18 marca 2010 roku odbyły się regionalne warsztaty dla nauczycieli rysunku i malarstwa oraz uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych dotyczące realizacji programu nauczania przedmiotów rysunek i malarstwo w szkołach artystycznych – ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania uczniów starszych klas do egzaminu wstępnego na wyższe uczelnie artystyczne.

Gośćmi warsztatów byli:

1. Nauczyciele akademiccy: prof. Piotr C. Kowalski z katedry malarstwa ASP w Poznaniu oraz dr hab. Mariusz Drzewiński, dziekan Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.
  2. Nauczyciele rysunku i malarstwa Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie, Liceum Plastycznego w Zamościu, Liceum Plastycznego w Nałęczowie oraz Szkoły Sztuki i Projektowania w Lublinie.
  3. Uczniowie klas maturalnych i przedmaturalnych ZSP w Lublinie.

Spotkania pierwsze i trzecie – prowadzone w języku angielskim – w znacznym stopniu wpłynęły na wzbogacenie metod nauczania podstaw projektowania oraz języków obcych w naszej szkole. Regionalne warsztaty pozwoliły pozyskać istotne informacje na temat sposobu prowadzenia zajęć z rysunku i malarstwa dla nauczycieli.