Sukces uczniów ZSP w konkursie „Losy Polaków na Syberii”

Losy Polaków na SyberiiPotrójny sukces naszych uczniów w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „LOSY POLAKÓW NA SYBERII. NIEPOKONANI O CUDZIE OCALENIA”.

Konkurs został zorganizowany przez krakowski oddział Związku Sybiraków, Centrum Dokumentacji Zsyłek i Wypędzeń oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

W kategorii: praca multimedialna laureatami zostali uczniowie klasy 3b: Zuzanna Nastaj, Stanisław Falenta, Karolina Wójcikowska i Oliwia Twardowska. Uczniowie napisali scenariusz filmu o losach Pani Krystyny Mateuszuk ze Związku Sybiraków, następnie zaprosiliśmy Panią Mateuszuk do szkoły na spotkanie, podczas którego dzieliła się swoimi wspomnieniami. Spotkanie zostało zarejestrowane i stanowiło podstawę filmowej fabuły.

W kategorii: utwór poetycki pierwsze miejsca zajęli uczniowie klasy 3b: Mateusz Dzieciuch, Magda Sobiesiak, Oliwia Twardowska. Wszyscy napisali wiersze inspirowane losami Pani Mateuszuk i literaturą z okresu II wojny.

W kategorii: praca plastyczna – nagrodę otrzyma uczennica kl. 5b Aleksandra Błaszczak, która wykonała grafikę pt. „Sybiracy w kopalni”.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali nauczyciele: Ewa Wrona (język polski), Krzysztof Wereński (fotografia i film).

9 czerwca w Krakowie odbędzie się uroczysta gala laureatów, podczas której zostaną przyznane miejsca i wręczone nagrody. Następnym punktem gali będzie zwiedzanie Krakowa: Kościoła Mariackiego (odsłonięcie ołtarza Wita Stwosza, wejście na wieżę kościoła) oraz Zamku na Wawelu. Fotorelacja z Krakowa już za tydzień.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas podczas przygotowań do Konkursu.

Źródło: https://www.facebook.com/lubelskiplastyk [online] [dostęp 2015.06.08]