Sukcesy naszych uczniów w konkursie o M. Skłodowskiej-Curie

Dnia 21 lutego 2017 r. roku w Instytucie Fizyki UMCS miał miejsce uroczysty finał Międzyszkolnego Konkursu „Odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie to nie tylko historia…”.

Emilia Mrozik, uczennica II klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie zdobyła zaszczytne I miejsce w kategorii komiks ukazując zastosowanie radioterapii w leczeniu nowotworów. Patrycja Lipczyńska, uczennica klasy III B OSSP, otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii konkursowej.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Jego Magnificencja Rektor UMCS oraz Dziekan Wydziału Chemii UMCS. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu, swoją obecnością uświetnili: pani dr hab. Alina Orłowska- Prorektor ds. kształcenia UMCS, pani prof. Anna Deryło- Marczewska- Dziekan Wydziału Chemii UMCS, pan prof. Mieczysław Budzyński- Dyrektor Instytutu Fizyki UMCS, a także nauczyciele oraz uczniowie dziewięciu lubelskich gimnazjów, którzy wzięli udział w konkursie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie pracy w formie eseju, komiksu lub prezentacji multimedialnej dotyczącej ponadczasowości odkryć Marii Skłodowskiej–Curie. Opiekunem przygotowującym uczennice do konkursu był Pan Tomasz Banaszkiewicz.