XXI Ogólnopolski Plener Rysunkowo – Malarski im. Krystyny Drążkiewicz

Wyróżnienie dla Agaty Golik (na zdjęciu)W dniach 15-29 września w Kazimierzu Biskupim odbywał się XXI Ogólnopolski Plener Rysunkowo – Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych.

Uczestniczyło w nim prawie 60 osób, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Agata Golik i Alicja Sidorowicz (klasa IVA LP) . Uczestnicy pleneru pracowali niezwykle intensywnie wykonując prace malarskie w plenerze i pracowni oraz uczestnicząc w wieczornych sesjach rysunku. Plener wieńczyła ekspozycja wszystkich powstałych prac oraz wyłonienie laureata Grand Prix. Jury złożone z wykładowców wyższych uczelni artystycznych nagrodziło Sylwię Szczębarę z ZSP w Jarosławiu, która otrzymała indeks na Wydział Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nasza reprezentantka Agata Golik uzyskała wyróżnienie. Olbrzymie gratulacje dla Agaty oraz Alicji!

Matylda Bijas